TOBB ETÜ MEZUNLARI MİSTİK YOGA KAMPI İLE YAZA MERHABA DİYOR 27/03/2017


01-04 Haziran 2017 Datça- Kızılbük Ahşapevleri
Yaza mistik yoganın en güzel enerjileriyle merhaba demek için en güzel denizde Datça , Kızılbük’teyiz …
Yoga, YogaDans , Kahkaha Yogası, Yin Yoga, Ses Meditasyonu, Deniz, Doğa , Şifa ve masaj seansları bizi bekliyor… 
Mekana göz atmak için : http://www.kizilbukahsapevleri.com
 
PROGRAM :
1 Haziran Perşembe
Kızılbüke geliş-yerleşme-serbest zaman
19.00 Tanışma Çemberi
19.30 Akşam Yemeği
20.30 Ses Meditasyonu ( Yasemin)
Serbest zaman
 
2 Haziran Cuma
08.00 Yin Yoga ( Ayla)
09.30 Kahvaltı
Serbest zaman
18.00 Mistik YogaDans
19.30 Akşam Yemeği
Serbest Zaman
 
3 Haziran Cumartesi
08.00 Sabah Yogası ( Yasemin)
09.30 Kahvaltı
Serbest zaman
18.00 Kahkaha Yogası
19.30 Akşam Yemeği
Serbest Zaman
 
4 Haziran Pazar
08.00 Yin Yoga ( Ayla)
09.30 Kahvaltı
Serbest zaman – Ayrılış
********
KATILIM ÜCRETİ :  900 TL/kişibaşı – Arkadaşınla gelirsen kişi başı 800 TL
Ücrete tüm yoga aktiviteleri ile 2, 3 ve 4 kişilik paylaşımlı odalarda 3 gece 4 gün Tam pansiyon konaklama (sabah ogle aksam yemekleri) 5 cayi ve kahvaltı öncesi yoga atıştırması dahildir. 
Ulaşım katılımcılara aittir.
*Tune şifa ve Ayurvedik masaj isteğe bağlı ve ekstra ücrete tabidir.
Kayıt ve Bilgi : 0535 291 36 16 – ozdemir.guldane@gmail.com
*********
EĞİTMENLER

KİRTANA YASEMİN
Yoga serüvenine kendi araştırma ve uygulamaları ile başladı. Daha sonraki yıllarda birçok değerli yoga öğretmeninden istifade imkanı buldu. Kıymetli hocası Sn. Ferhan Yüksel ile yaptığı çalışmalar ona yoga eğitmenliği yolunu açtı. 2006 yılında Vivekananda Yoga Anussandhana Samsthana Yoga Üniversitesi’nin Eğitmenlik sertifikasyon programına katılarak dünyaca geçerliliği olan YICC sertifikasını aldı. Sevgili hocası Lokesha Hutchappa tarafından kendisine ‘saf sevgiye ve özgürlüğe adanmış’ anlamına gelen ‘Kirtana’ adı verildi. Bu ismin kendisine verilme sebebini yıllar sonra, yolunu YogaDans ve Kirtan Yoga gibi, kalp yogası ve mistik müzik/dans çalışmalarıyla yürümeye başladıktan sonra anladı. 2008 yılında Hindistan Rishikesh’e giderek Self Transformation ve Yoga programlarına katıldı, burdaki hocası Dr. M. Ganasan sayesinde yogaya ve hayata bakışı değişti. 2009 yılında Semazenlik eğitimi aldı. Klasik Hint Dansları derslerine katıldı. Uzun yıllar sürdürdüğü yoga eğitmenliğinin ardından çok sevdiği iki şeyi, yoga ve dansı birleştirmek için 2010 yılında çalışmalara başladı. Hem Batı’daki hem de Doğu’daki yoga dans örneklerini çalıştı. Yoga, Kutsal Hint Dansları ve Dans Terapinin ifadesi olan Nritya Yogadan etkilendi. Dansın yogasını başta sufizm olmak üzere mistik yaklaşımlarla yorumlayarak kendi tarzını yarattı. 2011- 2013 yılılarında Modern dans, halk dansları ve Sema’yı içeren Hz. Mevlana konulu dans gösterilerinde yurt içi ve yurt dışında semazen ve dansçı olarak görev yaptı. Ayrıca çocukluğundan beri ritime duyduğu ilgi onu vurmalı sazlara ve nihayet Mevlevi Müziğine yöneltti, ustalardan usül ve kudüm meşk etti. 2015 yılında Mantra Müziği ile Anadolu Tasavvuf Müziği örneklerini seslendirmek için bir grup arkadaşı ile birlikte Kirtananda Mistik Müzik Grubu’nu kurdu. Yoga’yı, dansla ve mistisizm ile birleştirerek Mistik YogaDans; ritim ile birleştirerek Kirtan Yoga çalışmaları yapmakta , dansın ve müziğin yaşamı kutlamanın en iyi yolları olduğuna inanmaktadır.

PRAGNA AYLA
Yoga yolculuğu 2002 yılında Ankara’da yoga hocası Ferhan Yüksel ile yolunun kesişmesiyle başladı. 2006 yılında Vivekananda Yoga Üniversitesi (VYASA) Yoga Eğitmenliği Sertifika Programına (YICC) katılarak Yoga Eğitmenlik sertifikasını aldı. 2008 yılında Dünyanın meditasyon ve Yoga merkezi olan Hindistan’ın Rishikesh kentinde Swami Rama tarafından kurulan Sadhana Mandir aşramında Dr. M. Ganasan’ın self ransformation programına katıldı.
Nefes terapisti Mustafa Kartal’ın değişik zamanlarda yapmış olduğu nefes atölyesi çalışmalarının ardından 2009 yılında Nefes Eğitmenliği sertifika programına katıldı.
2013 yılında Eser Mutlu'dan Dr. Kataria School of Laughter Yoga Kahkaha Yoga Lider Eğitim sertifika programına katıldı.
2017 yılında Devrim Akkaya'nın  30 saat Teachers' Training sertifika programına katıldı.