TOBB ETÜ MED GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ 12/07/2014

12 Temmuz 2014 Cumartesi günü,Sayın Mütevelli Heyet Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun himayelerinde,fasıl ve Osmanlı macunu dağıtımı eşliğinde,Üniversitemizin orta bahçesinde gerçekleştirdiğimiz geleneksel iftar yemeğimiz mezunlarımızın yoğun katılımına sahne oldu.

İftar yemeğimizde mezunlarımıza hitap eden Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu, bu güzel organizasyonda mezunlarıyla birlikte olabilmek için, ABD temasları ardından ayağının tozuyla yemeğimize geldiğini ifade etti.

“Üniversitede sizlerin içinde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diyen Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “Çünkü Türkiye’nin geleceğini görüyorum sizlerde. Bugün Türkiye’nin en büyük şansı, yaş ortalaması. Bu bize göre hem bir fırsat, hem de aynı zamanda bir tehdittir. Bunu fırsata dönüştürebilmenin yolu, girişimcilikten geçiyor. Aramızdan girişimciler, liderler çıkartmak zorundayız. Sizin gibi genç girişimcileri görünce gurur duyuyorum” dedi.

Üniversiteyi daha iyi noktalara getirebilmek için mezunlara çok büyük görevler düştüğünü vurgulayan Sayın M.Rifat  Hisarcıklıoğlu şöyle devam etti: “Her fırsatta Üniversitenizi ön plana çıkartırsanız, aslında kendinizi ön plana çıkartmış olursunuz.Onun için sizlerden ricam, TOBB ETÜ ruhunu hep beraber oluşturmalıyız. Kurumsal aidiyetimizin artırılması noktasında, Mezunlar Derneğimizin yaptırdığı bu rozeti yakamızda taşıyalım. Üniversitenize sahip çıkmalısınız.”dedi.

Sayın M.Rifat  Hisarcıklıoğlu, konuşmasının ardından Rektör Vekili Prof. Dr. Adem Şahin, Kurucu Rektör Prof. Dr. Tahsin Kesici ve TOBB ETÜ MED Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tolga Terzi ile beraber, TOBB ETÜ MED tarafından kampüs bahçesine dikilen çınar ağacını suladılar. Daha sonra Hisarcıklıoğlu, mezun öğrencilerle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. TOBB ETÜ MED Yönetimi tarafından günün anısına, Mütevelli Heyet Başkanı Sayın. Hisarcıklıoğlu’na kehribar taşından gümüş işlemeli bir tespih hediye edildi.

Studio Art, 7punto Matbaacılık sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz iftar yemeğimizde,mezunlarımız adına dikilen çınar ağacını finanse ettiği için 2010 İktisat bölümü mezunumuz Atakan Turpçu'ya da katkılarından dolayı teşekkür ederiz.