1 AĞAÇ 1 HAYAT, 1 ORMAN BİN HAYAT ETKİNLİĞİ 05.04.2015 06/04/2015

1 AĞAÇ 1 HAYAT, 1 ORMAN BİN HAYAT

05.04.2015 Pazar günü saat 14:00' de Söğütözü Caddesi Bereket Ormanında 
TOBB ETÜ MED bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Dayanışma Komitesi, TOBB ETÜ Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Topluluğu ile Orman Genel Müdürlüğü'nün katkılarıyla “TOBB ETÜ MED Ağaç Dikme” etkinliğimiz gerçekleştirilmiştir. 

Mezunlarımız Bereket Ormanına kendi elleriyle kendi isimlerini verdikleri ağaçları dikmenin yanı sıra ormanda temiz oksijenin de eşlik ettiği keyifli bir piknik gerçekleştirilmiştir.

Bereket Ormanına 120 yeni nefes katacak ağaçların dikimi mezunlarımızın ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Etkinliğimize toplamda 51 kişi katılım sağlamış olmakla birlikte katılım sağlayanların dağılımı şu şekildedir; TOBB ETÜ  Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Topluluğu üyelerinden 18 kişi, TOBB ETÜ mezunları ile TOBB ETÜ MED üyelerinden 33 kişi organizasyonumuza dahil olmuşlardır.

TOBB ETÜ MED Yönetim Kurulu Üyelerinin de katılımıyla etkinliğimiz eğlenceli ve keyifli bir şekilde sonlandırılmıştır.


Sevgili Mezunlarımız, TOBB ETÜ MED olarak ağaç dikmenin önemini bir kez daha Franklin Roosevelt in şu sözüyle vurguluyor “ Bir ulusun uygarlık düzeyi, üzerinde yaşadığı toprakları ağaçlandırmasıyla ölçülür.” ve ilerleyen tarihlerde bu tarz etkinliklerimizi sizlerle birlikte devam ettirmek istediğimizi söylemekten dolayı mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.