TOBB ETÜ,LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR KÖYÜ'NE GİDİYOR!!! 27/09/2019

Lösemili Çocuklar Köyü’nde ailelerinin konakladığı 2+1 ve 1+1 apart evlerden örnek bir daire gezintisi, kısa konaklamalar için faaliyette olan otelcilik hizmet binasından örnek bir daire, lösemili çocukların ve tedavisi bitmiş olan gençlerin el emeği göz nuru üretilen  ürünlerin yer aldığı LSV Atölyesi ve sağlıklı beslenme anlamındaki ürünlerin üretiminin kaynağı olan çiftliği yetkililer tarafından sizlere tanıtılmış olacak.

Bu köyde yaşayan çocuklar bir yandan tedavilerini oluyorlar, diğer yandan okullarına devam ediyorlar. Çamaşır makinesinden, çay kaşığına kadar her şeyin en güzelinin bulunduğu aile konutları Sevgi Evlerinde yaşıyorlar. Oyun sokağı Neşe Bahçesi’nde resim yaparken, sek sek oynarken bilgi işler ve zekâ odalarında büyüyorlar. LÖSEV Konukevi Kirazlı Konak’ta 5 yıldızlı tatil köyü konforunda ücretsiz misafir oluyorlar. Her türlü özel günlerini, yılbaşı balolarını, sünnet düğünlerini ve nikâh törenlerini Kirazlı Konağın iki yüz kişilik balo salonunda yapıyorlar.

Lösemili ailelerinin %87'si asgari ücretle geçinmeye çalışırken %12'sinin hiçbir geliri yok. Geçim mücadelesinin yanı sıra, bir de binlerce liralık lösemi tedavisi... Bu sebeple, LÖSEV sosyal ilkeleri gereğince, Lösemili Çocuklar Köyü'ndeki tüm hizmetler lösemili ailelerimize ücretiz sunulmaktadır. Evler, okul, hastane, otel, ulaşım ve her şey içinde tamamen ücretsizdir.

Bizde bu sevimli Köyü sizlerle birlikte ziyaret etmek istedik.
12 Ekim 2019 Cumartesi saat 14.45’de TOBB ETÜ servis alanından kaldırılacak olan servisimiz için katılım durumunuzu en geç 05 Ekim Cumartesi günü saat 17.00 kadar tobbetumed@gmail.com adresimize bildirmenizi sabırsızlıkla bekliyoruz.
 
Not: Arzu eden Mezun & Öğrencilerimiz çocuklara destek olabilmek adına yanlarında  oyuncak (hastalıkları nedeniyle pelüş ve küçük parçalı oyuncak kabul edilmemektedir), kitap, kırtasiye malzemeleri (boyama kitabı) ve giyecek (5-17 yaş aralık grubundaki çocukların en çok ihtiyaç duydukları pijama) getirilebilir.