TOBB ETÜ 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI MEZUNİYETİ ve 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ COŞKUYLA KUTLANDI 09/11/2015


TOBB ETÜ 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyeti ile 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni, üniversitenin spor salonunda gerçekleştirildi. TOBB Başkanı ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında " gençlerin Türkiye'nin en büyük gücü olduğunu belirterek, "Gençlik, yenilik, değişim, enerji, yepyeni ufuklar demek" dedi.

Hisarcıklıoğlu, İnsan hayatında en mutlu anlardan birinin, kişinin evlatlarının başarılarına şahitlik etmeleri olduğunu belirterek, “Biz, hocalarımızla, mezunlarımızla, velilerimizle, öğrencilerimizle, çalışanlarımızla hep birlikte büyük bir aileyiz. Bu büyük ailenin, “Mütevelli Heyet Başkanı” olarak, tüm mezun kardeşlerimi yürekten kutluyorum. Mezunlarımıza hayat boyu başarılar diliyorum. Aramıza yeni katılan öğrenci kardeşlerime de, hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.
 
TOBB ETÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Burak Tolga Terzi konuşmasında, TOBB ETÜ Mezunlar Derneği olarak kendimize, üniversitemize sahip çıkma hedefi koyduk. Ülkemizde üniversite mezunlarının mezun derneklerine üyelik ortalaması %8.5’lardayken, bizde çok şükür bu rakam %16.5. Bu ortalamayla Türkiye’de şu an dördüncü sıradayız. Üstümüzdeki üniversitelerin en büyük ortak özellikleri, cazip sosyal tesislerinin olması. Bizde sosyal tesis olmadığına göre, üniversitemize gönülden sahip çıkıyoruz anlamına geliyor. Bu sıralamada sizlerin de katkılarıyla beş yıl içinde ilk ikiye girme hedefimiz var. diye ifade etti. 

Terzi, Mütevelli Heyet Başkanımız Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun söylediği gibi, bu okula sahip çıkma görevi bizlere ait, çünkü ömrümüz boyunca bu sermayeyi hep birlikte yiyeceğiz. Bizler aynı yolun yolcuları olarak maddi manevi her desteğe hazırız. Derneğimiz, TOBB ve TOBB ETÜ’nün ömrümüz boyunca bizimle birlikte olacağından hiç şüpheniz olmasın. Hayatınız boyunca hatırlayacağınız bu güzel ortamın tadını çıkarmanızı ve mezuniyetinizin hayırlara vesile olmasını diliyor, TOBB ETÜ Mezunları olarak aramıza hoşgeldiniz diyerek konuşmasını sonlandırdı.