TOBB ETÜ 5.GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ 25.06.2016 27/06/2016

25 Haziran 2016 Cumartesi günü Üniversitemizin Orta Bahçesinde, TOBB Genel Sekreteri ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti Üyesi Sn. Mustafa Saraçöz’ün teşrifleriyle, fasıl eşliğinde TOBB ETÜ MED 5.Geleneksel İftar Yemeğimiz gerçekleştirilmiştir.

İftarda mezunlara seslenen Dernek Başkanı Sn. Burak Tolga Terzi, geçen sene Derneğimize bir iktisadi işletme sağlayarak düzenli gelir elde edilmesi amacıyla bir çalışma yapmıştık. Yeni dönem için bu fikri biraz daha geliştirerek, Derneğin kuracağı, hisse sahibi olacağı ve işleteceği bir işletmeye mezunların da ortak olmalarını ve güçlerimizi birleştirerek gerek sermaye, gerek iş gücü, gerekse network anlamında birbirimizden somut faydalar elde edebileceğimiz bir yapı hayal ediyoruz. Bu yapı, melek yatırım şirketi veya kooperatif olabileceği gibi, organik tarım veya solucan gübresi üretimi gibi revaçta olan faaliyetleri de yapabilir. İşletme ile ilgili kamu teşviği veya desteği alınabiliyorsa alırız, bölgeler ile ilgili bilgi gerekiyorsa Odalarımız, Borsalarımız bilgi ihtiyaçlarımızı karşılayabilir. Elimizdeki imkanları doğru kullanırsak, güzel projeler gerçekleştirebileceğimizin altını çizdi.  

TOBB Genel Sekreteri ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti Üyesi Sn. Mustafa Saraçöz, TOBB ETÜ Rektörü Sn. Prof. Dr. Adem Şahin, TOBB ETÜ Kurucu Rektörü Prof.Dr. Tahsin Kesici, TOBB ETÜ Rektör Yardımcısı Sn. Prof.Dr. Yusuf Sarınay, TOBB ETÜ Genel Sekreteri Dr. Gökhan Göksu ve TOBB ETÜ mezunlarımızın katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.  

Her geçen gün katılımcı sayısı artan iftar yemeğimizin 5. Yılında 470 mezunlarımızla bir arada olmanın keyfi yadsınılamazdı. Bir sonraki yıl gerçekleştireceğimiz, TOBB ETÜ MED 6. Geleneksel İftar Yemeğinde 500 mezunumuzla bir araya gelmeyi hedeflemekteyiz.

TOBB ETÜ ailesine sahip çıkan ve bizleri yalnız bırakmayan tüm TOBB ETÜ mezunlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.