GELENEKSEL MEZUN BULUŞMASI 2013 03/03/2013

TOBB Başkanı ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ Mezunlar Derneği üyeleri ile bir araya geldi. TOBB ETÜ’nün henüz çok genç bir üniversite olduğunu ve beşinci dönem mezunlarını verdiğini belirten Hisarcıklıoğlu, “Bizim kendi kendimize bir şeyler inşa edebilmemiz lazım. Bu nedenle okulunuzun rozetini taşıyın. Birbirinizi iş hayatında da tanıyın. Kendi üniversitenize sahip çıkmalısınız. Kendiniz için sahip çıkmalısınız” diye konuştu.​​TOBB ETÜ’nün 2004 yılında 270 öğrenci ile yola çıktığını ve şu anda 1.400 mezun ve 3.500 öğrencisi bulunduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, dünyanın en ünlü üniversiteleri Oxford, Cambridge ve Harvard’ın yüzlerce yıl önce kurulduğunu hatırlattı. TOBB ETÜ’de taşların yavaş yavaş konularak ilerlendiğini kaydeden Hisarcıklıoğu mezunların da buna destek vermesi gerektiğini bildirdi.Yeryüzünde sıkıntı olmayan yer bulunmadığını ancak sorunların pozitif yaklaşımlarla çözümleneceğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ ile ilgili meseleleri çözerken de aynı şekilde davranılması gerektiğini ifade etti. İş kurmuş mezunların yanlarında çalıştıracakları elemanların TOBB ETÜ mezunu olmasını isteyen Hisarcıklıoğlu, Mezunlar Derneği’ne de sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

-Mezunlara iş hayatı için tavsiyeler

Hisarcıklıoğlu, mezunlara iş hayatlarında dikkat etmeleri gereken konulara ilişkin tavsiyelerde de bulundu.  Mezunların sorumluluk almaktan kaçınmamalarını isteyen Hisarcıklıoğlu, “Sorumluluk almadan yükselemezsiniz. Hayatınız için plan-program yapın. İşinizde uzmanlaşın. Ben her işi bilirim ve yaparım devri bitti. Bedel ödemeden başarı olamayacağını aklınızdan çıkarmayın. Engeller önünüze hep çıkacaktır, aşmalısınız. Anın kıymetini bilin ve mutlu olun. Karar verdiğiniz zaman ertelemeyin ve uygulayın. Mazeret değil çözüm üreten olun”  diye konuştu.

Gecede, TOBB ETÜ Mezunlar Derneği Başkanı Orhan Toptaş ile Dernek Koordinatörü Buse Turpçu da faaliyetlerine ilişkin bilgiler verdiler.