TOBB ETÜ MED GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ 04/08/2012

4 Ağustos 2012 tarihinde Üniversite ’mizin orta bahçesinde TOBB ETÜ MED İftar Yemeği etkinliği gerçekleştirilmiştir.  Katılımın yüksek olduğu etkinliğe TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, da katılarak bizleri onurlandırmıştır. ​Burada mezun öğrencilere hitap eden Hisarcıklıoğlu,. “TOBB ETÜ’lü olmak sizin için bir gurur kaynağı olacaktır. Neden, çünkü arkanızda TOBB gibi bir güç var” dedi.​
Ankara Koleji’nden mezun olduğunu belirten TOBB Başkanı, koleje iyi bir İngilizce eğitimi alabilmek için gittiğini anlatarak şöyle devam etti: “O zamanlar, ‘rahmetli babam koleje verdiğimiz parayı, lise bittiği zaman bana verseydi, sermayem olurdu’ diye düşünüyordum. Ancak mezun olduktan sonra gördüm ki kolejli olmak bir ayrıcalık. Sizler için de TOBB ETÜ’lü olmak bir ayrıcalık.

Bundan sonraki hayatınızda TOBB ETÜ’lü olmak sizin için bir gurur kaynağı olacaktır. Neden, çünkü arkanızda TOBB gibi bir güç var. TOBB ve ben her türlü sorununuzda size yardımcı olmak için arkanızdayız”. 

Mezun olan öğrencilerin TOBB ETÜ’nün reklamını yapıyor olması gerektiğini belirten Hisarcıklıoğlu, böylece aslında kendi reklamlarını yapacaklarını söyledi.

TOBB ETÜ’nün kalite standartlarının her geçen gün daha yukarı çıktığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, daha yeni bir üniversite olmalarına rağmen Türkiye’nin önde gelen 3 üniversitesinden biri olduklarını belirtti.

TOBB ETÜ’den mezun olan öğrencilerin mutlaka TOBB ETÜ Mezunları Derneği’ne katılması gerektiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Kuş alayıyla uçar. Tek başına göç eden bir kuş gördünüz mü? Sizin alayınız da TOBB ETÜ. Birbirinizi desteklemeniz, dayanışma göstermeniz lazım” dedi. 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, konuşmasını bitirdikten sonra mezun öğrencilerle sohbet etti.