CFA SOCIETY İSTANBUL TANITIM TOPLANTISI 14/05/2019

TOBB ETÜ MED öncülüğünde, Ekonomi ve Finans Topluluklarının desteğiyle TOBB ETÜ'de ilk defa düzenlenen CFA Society İstanbul tanıtım toplantısı 14 Mayıs 2019 Salı günü TOBB ETÜ’de gerçekleşmiştir. CFA Society İstanbul direktörü İlke Takimoğlu Tomris’in sunumuyla gerçekleşen tanıtıma mezunlarımızın yanı sıra,öğrencilerimiz ve ilgili bölüm hocalarımızın katılımlarıyla verimli bir tanıtım etkinliği yapılmıştır.

CFA Society İstanbul’dan kısaca bahsedecek olursak, global anlamda Finans/Yatırım dünyasında kabul gören bir programdır. Üniversitelerde ve kurumlarda tanıtıcı etkinlikler düzenlemektedirler. CFA (Chartered Financial Analyst) Programı/Ünvanı, Londra merkezli CFA Enstitüsü tarafından uygulanan üç aşamalı bir sınav sonucu ile finans alanlarındaki profesyonellere verilen finansal piyasalardaki en saygın ve prestijli kabul edilen bir ünvandır. CFA Institute ve CFA Programı ile ilgili bilgi edinmek isterseniz linkten ulaşabilirsiniz. (https://www.cfainstitute.org/en/programs/cfa )


Katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu tanıtım etkinliğinde,finans sektöründe kendini geliştirmek isteyen mezun ve öğrencilerimizin memnuniyetiyle programımız sona ermiştir. Destekleyen öğrenci topluluklarına ve katılımcılarımıza teşekkürlerimizle..