TOBB ETÜ MED GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ MEZUNLARIMIZIN YOĞUN KATILIMLARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 27/06/2015

Derneğimiz tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen TOBB ETÜ MED Geleneksel İftar Yemeği, 27 Haziran 2015 günü TOBB ETÜ Sosyal Tesisler Binası’nda gerçekleştirildi. TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı  Sn.M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da teşrif ettiği iftar, 450 kişilik katılım ile bugüne kadar düzenlenen en yüksek mezun katılımlı olan organizasyon olarak rekor kırdı.  

Fasıl gösterisi ve Dernek faaliyetlerini anlatan video gösterimi ile başlayan iftarda mezunlara seslenen Dernek Başkanı Burak Tolga Terzi, 2015-2016 yılına dair hedeflenen faaliyetleri anlattı. Derneğimiz tarafından yıl içerisinde yapılan “Türkiye’deki mezun dernekleri araştırması”na da değinen Dernek Başkanı, TOBB ETÜ Mezunlar Derneği’nin Türkiye’de mezun sayısı ve dernek üyeliği oranında dördüncü üniversite olduğunu, bunun aslında üniversiteye sahiplik sıralaması olduğunu, önümüzdeki dönemde bu oranın artırılmasını hedeflediklerini ifade etti. Yeni bir üniversite olmamızın bir sonucu olarak Dernek Başkanları yaş ortalamasında, ortalama yaştan 15 yıl geriden geldiğimizi, ancak bunun Derneğimiz için geleceğe yönelik motivasyon kaynağı olması gerektiğini belirtti. TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu ise konuşmasında, Burada mezun öğrencilere hitap eden Hisarcıklıoğlu, hayal kurmaktan vazgeçmemelerini isteyerek, “Başarılı olmanın yolu hayal kurmaktan geçer. Hayatınız boyunca bir tek özgür alanınız var. O da hayaliniz. Bütün iş bu hayalden başlıyor. Elektrik, internet, facebook, twitterın icadı bir hayalle başlamış” dedi.   Hisarcıklıoğlu bu hayallerin hedefe dönüştürülmesi gerektiğini belirterek, Konfüçyüs’un ‘eğer ağacın tepesine çıkmak istiyorsan, hedefin yıldızlara tırmanmak olması lazım’ sözünü hatırlattı.  

Turgut Özal’ın ‘Türkiye’ye 10 milyon turist gelecek’ dediğini ancak kimsenin buna inanmadığını anlatan TOBB Başkanı, bugün Türkiye’ye gelen turist sayısının 37 milyona ulaştığını, hedefin çok önemli olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu hedefe ulaşabilmenin yolunun ise çalışmaktan geçtiğini, bunu yaparken de muhakkak bazı şeylerden fedakarlık edilmesi gerektiğini vurguladı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, mezun öğrencilerden hangi sektörde çalışırlarsa çalışsınlar, muhakkak farklı bir işi nasıl yapabileceklerini düşünmelerini, icat çıkartmalarını istedi. Yaptıkları çalışmalardan dolayı Dernek Başkanı Sn. Burak Tolga Terzi ve Yönetimini tebrik eden Hisarcıklıoğlu, yapılan hizmetlerin üniversite için yapıldığını ve bu hizmetleri bir kuruş almadan özveriyle yaptıklarını söyledi.  

İftar yemeğine, Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra TOBB Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Sn. Faik Yavuz, TOBB Genel Sekreteri Sn. Mustafa Saraçöz, TOBB ETÜ Rektör Vekili Sn. Prof. Dr. Adem Şahin, Kurucu Rektör Sn. Prof. Dr. Tahsin Kesici ve mezunlar katıldı. Program sonunda TOBB ETÜ Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Burak Tolga Terzi TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na TOBB ETÜ MED Onursal Üyelik Plaketi takdim etti.